Su Guru Maharadžu Šri Šri Radha Radhanatha šventykloje 2011 m. sausio 25 – vasario 7 dienomis

 

Antradienį, sausio 25-ąją, man buvo suteikta galimybė pasitarnauti Guru Mahardžui Šri Šri Radha Radhanatha šventykloje, kol Ardžuna-ačarija prabhu buvo išvykęs kelioms dienoms namo.

Guru Maharadžo dienotvarkėje buvo numatytas vizitas į vieno gera linkinčio atsidavusiojo namus. Išvara Puri prabhu yra gydytojas, o taipogi ir Jo Šventenybės Giriradži Svami Maharadžo mokinys. Jis įsikūręs gražioje vietoje, ramiame slėnyje, Mount Edžekomb'o (Mount Edgecombe) valdoje, netoli Fenikso (Phoenix). Atvykus į šio prabhu namus, Guru Maharadžas buvo sutiktas su pėdų plovimo ceremonija ir Guru pudža arati. Tada Jis pasakė kalbą atsidavusiųjų šeimai ir pasitraukė vakariniam poilsiui.

Kitą rytą, už miegančių kalvų, kurios buvo padengtos rasota žalia žole, pabudo saulė. Gaivus rytinis slėnio oras atgaivino mūsų sąmones. Padėjęs Guru Maharadžui apsirengti bei užsimauti kojines, pravedžiau Šri Giriradžių garbinimo ceremoniją. Taip, kaip ir numatyta sveikos mitybos tvarkaraštyje, sudarytame profesionalių dietologų, Guru Maharadžui buvo patiekti pusryčiai susidedantys iš dešimties vynuogių ir pusės puodelio uogų. Net jeigu šios dietos tvarkaraštis yra pedantiškas maisto kiekio atžvilgiu, Guru Maharadžas pageidavo, kad mes griežtai jo laikytumėmės ir gamintume tik nustatyto dydžio prasado porcijas su mažai riebalų ir cholesterolio. Taipogi buvo svarbu laikas, kada Guru Maharadžui patiekiamas prasadas, ir ne tik dėl to, kad tai palanku sveikatai, tačiau labiausiai dėl to, kad taip pageidavo Jis Pats. O tai reiškia, daugiau jokio riebaluose kepto maisto, jokių produktų su grietine ar grietinėle bei daržovių, keptų aliejuje, svieste ar ghi.

Sausio 26-ąją, trečiadienį, Guru Maharadžas vyko atlikti magnetinio rezonanso (MRI) ir kompiuterinės tomografijos (CT) tyrimą nuo 11 iki 13 val. Šis tyrimas, finansuotas kelių Maharadžo mokinių bei gera linkinčiųjų, labai aiškiai parodė Jo fizinės būklės situaciją. Specialistai, šokiruoti Šrila Gurudevo kritinės sveikatos būklės, remdamiesi tyrimais pateikė ir įtikinamų prognozių, kaip pasveikti. Taigi, Guru Maharadžo tarptautinės kelionės mažiausiai trejiems mėnesiams buvo atidėtos, o Jo dalyvavimas susitikimuose, programose ir kituose renginiuose buvo sumažintas iki minimumo.

Sekmadienį, sausio 30-ąją, Guru Maharadžas dalyvavo svarbiame pamokslavimo renginyje Pietinėje pakrantėjė, Skotburgo miesto aikštėje (Scottburg Town Hall), kurį organizavo Bhakta Sean'as ir Haridev'as prabhu. Renginio vieta buvo puikiai dekoruota banketo stiliumi, o svečiai – dauguma įtakingi bei pasiturintys asmenys – buvo maloniai sutinkami bei pasodinami. Haridev'as prabhu puikiai išlaikė gražią renginio tėkmę. Guru Maharadžo kalba buvo renginio ryškiausias momentas. Jis skaitė ypatingai įdomią bei holistinio pobūdžio paskaitą, paliesdamas daugelį aktualių klausimų bei motyvuodamas auditoriją aukščiausiosios sąmonės – Krišnos sąmonės - būviui. Mes ir dar kartą galėjome įvertinti Guru Maharadžo patirtį pamokslaujant auditorijai priimtinu būdu bei akivaizdžiai įkvepiant,  pozityviai nuteikiant bei pavergiant klausytojų širdis . Jo galingas buvimas kartu buvo jaučiamas visiems, ir daugelis svečių dėkojo jam po renginio už tai, kuo jis su jais pasidalino.

Penktadienį, vasario 4-ąją, Guru Maharadžas pageidavo vykti į programą Kler dvaro namahatoje (Clair Estate Namahatta). Pakeliui į ją patekome į  šiurpią avariją: vienas beprotis lenktyniavo pagrindinėje automagistralėje ir bandydamas mus lenkti  persirikiavo į gretimą juostą šalia mūsų. Jis staiga susimėtė, prarado savo automobilio kontrolę ir visa jėga trenkėsi į priekines keleivio dureles, kur sėdėjo Guru Maharadžas. Durelių stiklas iš karto sudužo. Smūgis buvo toks stiprus, kad aš maniau, jog būsime tiesiog išsviesti iš kelio. Tada šis beprotis trenkėsi į užtvarą ir sudaužė dar porą automobilių, akimirksniu sustabdydamas visą eismą. Kai kurie vyrai staigiai iššoko iš savo automobilių, ištraukė laukan beprotį vairuotoją ir jį mušė, iki kraujų.

Krišnos malonės dėka, Bhakta Karun'as, mūsų vairuotojas, puikiai suvaldė automobilį ir patraukė jį į kelkraštį. Įvertinant smūgį, kuriuo buvo trenktąsi į mus, buvau nustebęs, kad nebuvome išsviesti iš kelio. Laimei, Guru Maharadžas nebuvo sužalotas. Nors durelės jo pusėje iš išorės buvo gerokai sumaitotos, vidinėje jų pusėje jokių apgadinimų nesimatė, neskaitant sudaužyto stiklo. Tai taip pat buvo Krišnos malonė – Bhakta Karun'o automobilio šoninės panelės yra sustiprintos, kad atlaikytų smūgius, tad važiuodami visureigiu buvome dar labiau apsaugoti nuo smūgių.

Sukrėsti, mes iš karto susisiekėme su šventykla ir atšaukėme vakarinę programą. Guru Mahardžą apžiūrėjo Umakanta prabhu, turintis puikų išsilavinimą ir patirties praktikuojantis medikas bei atsidavusysis. Laimei, nebuvo nei vidinių nei išorinių sužalojimų, ir po gero naktinio poilsio, grįžome į įprastą ritmą.

Šeštadienį, vasario 5-ąją, Guru Maharadžas vedė programą Rasa-mandala ir Rasa-lila namuose Fenikse (Phoenix), visai priešais Naujojo Džaganatha Purio šventyklą. Programoje dalyvavo daugiau nei šimtas žmonių, jų tarpe atsidavusieji ir daugybė svečių su Krišnos Sąmone susilietusių primą kartą. Guru Maharadžas pasakė puikiai tam tikusią kalbą, atskleisdamas Šventų Vardų jėgą per Adžamilos žaidimų istoriją. Tada Jis atsakinėjo į klausimus ir padovanojo Bhagavad Gitą įdėmiausiai paskaitą klausiusiam programos dalyviui.

Sekmadienį Guru Maharadžas pageidavo nealiejingo pietų prasado, pagaminto Matadži Kamala Mandžari ir jos šeimos narių. Ji gamino be jokio ghi ar aliejaus, naudojo tik aliejaus purškiamą pakaitalą („Spray and Cook“) –  taigi, gamino taip, kaip mėgsta Guru Maharadžas. Savo paskaitoje Sekmadieninės Meilės Fiesta (the Sundau Love Feast) programos metu, Jis paminėjo, kaip Jam palengvėjo, kad daugiau nebereikia valgyti jokio riebaluose kepto maisto. Mes nuolankiai viliamės, kad kiekvienas mūsų gali gaminti Guru Maharadžui patinkančiu būdu: mažai riebalų, mažai cholesterolio ir nealiejinga!

Mano trumpai trukusi tarnystė man teikė didžiulį malonumą. Buvo nuostabu leisti laiką šalia Guru Maharadžo, nors, mūsų didžiam liūdesiui, Jis išgyvena daug nepatogumų šiuo metu. Nuo to momento, kai Guru Maharadžas nesėkmingai prarado sąmonę Port Elizabet'e (Port Elisabeth), pernai metų gruodžio mėnesio pabaigoje, Jo sveikata Jam pačiam sukėlė daug kančių ir sudėtingumų. Situaciją stebint iš Jo asmeninio padėjėjo pozicijos, tai buvo akivaizdu: sėdimasis, atsistojimas, ėjimas, lipimas laiptais, nusilenkimai ir sėdimasis į automobilį pareikalaudavo apdairaus atidumo ir pamąstymų prieš darant.

Guru Maharadžas perduoda Savo palaiminimus atsidavusiems visose jatrose. Jis vertina visų viso pasaulio Vaišnavų maldas už Jo sveikatos pagerėjimą ir prašo mūsų visų jas tęsti, taip pat tęsti ir papildomą Šventų Vardų kartojimą.

Ji yra bebaimis Krišnos Sąmonės pamokslautojas, nepaprastai prisirišęs prie Hare Krišna kartojimo. Ir net jeigu Jo fizinė sveikata negaluoja, Jo nuostabios dvasinės sąvybės yra visada akivaizdžiai išreikštos, ką mes dar labiau vertiname šiuo metu.

Visa šlovė mūsų dieviškojo Dvasinio Mokytojo lotosinėms pėdoms, amžinai.

 

Jūsų tarnas,

Išvara Puri dasa