2011 liepos 11d.
Naujienos iš Rytų Sibiro

Brangūs atsidavusieji,

Prašau priimkite mano geriausius linkėjimus.
Visa šlovė Šrilai Prabhupadai.

Paskutinį kartą rašiau iš Maskvos, kažkur prieš mėnesį ar šiek tiek daugiau. Nuo to laiko mes aplankėme Pabaltijį (Lietuvą, Latviją, Suomiją ir Estiją), o šiuo metu viešime jau įpusėjusiame Sibiro Festivalio ture.

Pabaltijyje, kaip visuomet, buvo puiku. Krišnos sąmonė ten pakankamai stabili. Lietuvoje buvome apsistoję kažkur apie savaitę, kur man buvo atlikta visa eilė Magnetinės Tomografijos tyrimų nugarai, bhakta Nerijaus dėka iš Kauno, kuris yra ortopedijos chirurgas ir palaiko labai puikius ryšius su medicinos profesūra. Tyrimai parodė, kad vis dar yra ryški apatinio disko išvarža,  išsikišusi apie 8 mm.

Šiaip ar taip, nugaros skausmai nėra dideli, todėl  ganėtinai laimingi tęsiame savo turą.

Aplink Pabaltijį keliavome su Ananda Čaitanja prabhu, kuris šiuo metu yra procese tapti sanjasa kandidatu. Jis puikus atsidavęs, turintis didelę patirtį ir nuoširdžiai bandantis pamokslauti Krišnos sąmonę visame Pabaltijyje, kas yra labai malonu.

Vienas iš ryškiausių momentų Lietuvoje buvo mūsų vizitas į Naująją Gokulą, Vaikunthanathos prabhu ūkį, prabhu, kuris yra vienas iš vyresniųjų Lietuvos atsidavusiųjų. Jis, jo žmona ir žmonos brolis įsigijo ūkį kažkur 100 km nuo Kauno, ir jame sumaniai panaudojo kai kuriuos nuostabius Krišnos sąmonės elementus. Įrengė Radhakundą, o šalia jos didelę Govardhano kalvą, kurios apimtis siekia apie 100 metrų aplinkui, ten buvo iš tiesų nuostabu kartoti džapą.

Po to mes iškeliavome į Latviją, į ISKCON'o Rygos šventyklą, kuri laikoma didžiausiu statiniu mūsų judėjime ankstesnėje Tarybų Sąjungoje. Tai senas medinis pastatas vienoje pagrindinių mieto gatvių netoli centro. Šventyklos prezidentas Hrišikešas prabhu kaip tik vykdo pastato rekonstrukcijas, plėsdamas restorano ir Krišnos sąmonės parduotuvės patalpas.

Iš Rygos išskridome į Helsinkį, kur dalyvavome 50-ojoje šventyklos prazidento, Tatvavada prabhu, gimtadienio šventėje. Atsidavusieji nustebino jį padovanodami labai didelį sūrio blyną (suomių firminis patiekalas).

Tada laivu iš Helsinkio išplaukėme į Taliną, Estiją. Uoste mus pasitiko šventyklos prezidentas Ananda Vardhana prabhu kartu su Jogešvara prabhu, kurie nusivežė mus į šventyklą. Ananda Vardhana
yra visa galva pasinėręs į harinama sankirtaną, tad nepraėjus nei 15-kai minučių nuo atvykimo, dalyvavome harinamoje po miesto gatves. Vietiniai žmonės ir turistai priėmė harinamą labai puikiai, todėl į harinamą išėjome ir kitą dieną, šeštadienį.

Iš Talino, birželio 20-ąją,  lėktuvu parskridome į Vilnių, tada tą pačią naktį skridome į Maską, o iš ten į Omską Sibire.

Atsidavusiųjų grupė, vadovaujama Šrimati devi dasi, padedama Gaurangi devi dasi, Adi Kešava das ir Majapur Lila devi dasi, suorganizavo didžiulį Sibiro Festivalį-turą, ir pasitiko mus oro uoste 5.30 val. ryto. Ture dalyvauja apie 30 ar daugiau atsidavusiųjų, ir visi jie keliauja dideliu atobusu, kurio savininkas yra atsidavęs iš Irkutsko, miesto, esančio giliau į Sibiro Rytus.

Tuo tarpu mes atvykome iš Omsko į Novosibirską, į Barnaul, tada į Byską, į Novokuznecką, o tada atgal į Novosibirską, o visai neseniai viešėjome Kemerove. Visi šie Sibiro miestai yra dideli, ir kievienam jų atsidavusieji parengė detalią programą, trukusią mažiausiai dvi valandas, po kurios sekė mano kalba, o tada finalinis kirtanas.

Ko gero labiausiai pavykęs renginys buvo Byske, kur Krišna Mišra prabhu ir jo žmona Nadežda suorganizavo geriausią teatro pastatą mūsų programai, ir salė buvo užpildyta kažkur 300-tais žmonių, kur kone visi jų ne-atsidavusieji.

Vakar vakare surengėme programą vienoje Kemerovo salių, joje dalyvavo ko gero per 150 žmonių, didelė dalis jų buvo atsidavusiųjų draugai, keletas ne atsidavusiųjų, o programą baigėme nuostabiu kirtanu, kuriame daugelis mūsų svečių šoko ir palaimingai giedojo kartu su atsidavusiais.

Kaip tik šiuo metu sėdime traukinyje, keliaudami į Krasnojarską Rytų Sibire, kuriame dalyvausime dar vienoje didelėje programoje rytoj vakare.

Viliuosi jūs laikotės gerai.
Jūsų tarnas,

Bhakti Čaitanja Svamis