Bhišma Pančaka

Spalio 31 d. (antradienis) - lapkričio 3 d. (penktadienis)

Paskutinės penkios Damodaros mėnesio dienos vadinamos Bhišma Pančaka. Senelis Bhišma pasninkavo penkias dienas, ruošdamasis mirčiai. Nesvarbu, kokių įžadų laikomasi per Damodaros mėnesį, juos reikėtų sustiprinti paskutines penkias dienas. Savo praktiką galite sustiprinti šiais būdais:


  1. Galima kartoti daugiau ratų džiapos: jei kartojate kelis ratus, per šias penkias dienas pabandykite sukartoti šešiolika; jei jau kartojate šešiolika, pabandykite sukartoti 32 ratus.
  2. Ateikite į ryto programą nuo 4:30 ryto arba nuo 7:15.
  3. Kasdien skaitykite Šrilos Prabhupados knygas ir dalyvaukite vakarinėse diskusijose.
  4. Išeikite į Harinamas ir išplatinkite bent vieną Šrilos Prabhupados knygą per dieną.
  5. Visas penkias dienas ateikite į vakarinę programą, dainuokite Damodaraštaką ir pasiūlykite Viešpačiui Damodarai Ghi žvakutę.
  6. Sudalyvaukite Damodaros Palydovų programoje (http://nitaigauracandra.lt/lt,damodara) ir bent penkias paskutines dienas kažką paaukokite Viešpačiui Damodarai.
  7. Sudalyvaukite paskutinės Damodaros mėnesio dienos šventėje, kuri vyks lapkričio 3d. (penktadienį) ir Ekadašio kirtane spalio 31d. (antradienį).
  8. Valgyti tik vaisius ir šakniavaisius, iš viso atsisakyti grūdų. Kai kurie atsidavę pasirenka dar rimtesnį pasninkavimą ir vartoja tik karvės produktus: karvės mėšlą, šlapimą, pieną, ghi sviestą ir jogurtą. Pasninkavimas reikalingas ne tam, kad kankintume save, o tam, kad pakiltų aukščiau kūniškos sampratos ir patirtume dvasinį džiaugsmą.

 

BHIŠMA PANČAKA PROGRAMOS:

  • Spalio 31 d. - lapkričio 2d. 17:00 Bhagavad-Gitos skaitymas, 2-5 skyriai.
  • Lapkričio 3 d. Damodaros mėnesio užbaigimo šventė nuo 17:30. Programoje: paskaita, kirtanas ir prasadas.


Daugiau apie Damodaros mėnesį ir Damodaros Palydovų programą rasite čia: http://nitaigauracandra.lt/lt,damodara