Damodaros mėnuo ir jo palydovai

Laikotarpis: spalio 5 d. - lapkričio 3 d. 


KAS YRA DAMODAROS MĖNUO?

Kartika – švenčiausias mėnuo pagal Indijos mėnulio kalendorių. Europietiškame kalendoriuje jis paprastai atitinka dalį spalio ir lapkričio mėnesių. Šiais metais Kartikos mėnuo prasidės spalio 6 d., o baigsis lapkričio 3 d. Kartikos arba Damodaros mėnuo laikomas palankiausiu laiku dvasinei veiklai. Šio mėnesio metu minimas Viešpaties Krišnos žaidimas, kai jį virvėmis suriša motina Jašoda. Per Kartiką labai palanku priimti tam tikrus įžadus. Atsidavimo tarnystė Viešpačiui šiuo ypatingu metu suteikia dar stipresnius rezultatus negu įprastai.

Damodaros mėnuo švenčiamas labai ypatingu būdu. Ryte ar/ir vakare šventyklose susirenka Viešpaties atsidavusieji ir aukoja Viešpačiui žvakutes iš ghi sviesto. Vedų raštuose tai apibūdinama, kaip geriausia tarnystė šį mėnesį. Taip pat dainuojama labai graži giesmė, šlovinanti šį Viešpaties žaidimą. Viešpaties atsidavę šio mėnesio metu atlieka įvairias askezes: atsisako mėgstamo maisto, valgo tik kartą per dieną, nesikerpa plaukų ir nagų ar atlieka kitas askezes. O svarbiausia tai, kad stengiamasi atlikti daugiau atsidavimo tarnystės: kartojami Šventi Viešpaties Vardai, studijuojami raštai, aukojama šventykloms.

Damodaros mėnesio esmė yra Viešpaties žaidimas su motina Jašoda. Viešpats Krišna supyksta, kad motina Jašoda paliko jį, mažą vaiką, ir nuėjo žiūrėti bėgančio pieno. Viešpats sudaužo puodynę, kurioje motina Jašoda plakė jogurtą į sviestą ir pabėga. Motina Jašoda suranda savo vaiką ir nori jį nubausti pririšdama prie rąsto, tačiau niekaip to padaryti negali, nes vis pritrūksta dviejų pirštų Viešpačiui surišti. Tačiau galiausiai, paveiktas motinos nuoširdumo, Viešpats pasiduoda Pats.

Šis Viešpaties žaidimas atspindi, kad norintiems pasiekti Viešpatį reikia dviejų dalykų: savo pastangų ir Viešpaities malonės. Todėl šį mėnesį visiems nuoširdiems atsidavusiems itin palanku įdėti daugiau pastangų savo dvasiniame gyvenime ir už tai žadama dar didesnė Viešpaties malonė.

 

KĄ VEIKSIME DAMODAROS MĖNESĮ? (10.05-11.03)

 • Kiekvieną vakarą 18:00 skaitysime po vieną skyrių iš „Bhagavad-Gitos”.
 • Kiekvieną vakarą 19:00 siūlysime ghi ugneles Viešpačiui ir dainuosime Damodaraštakos maldas.
 • Visą mėnesį vyks „Damodaros Palydovų“ programa – visi norintys gali pasižadėti kasdien aukoti Dievybėms po 1 eurą viso Kartikos mėnesio metu.

Ką palanku veikti kasdien visą Damodaros mėnesį?

 • Atsikelti anksti ryte ir nusiprausti po vėsiu vandeniu.
 • Kiek įmanoma daugiau kartoti Šventą Viešpaties Vardą - Harė Krišna Harė Krišna, Krišna Krišna Harė Harė Harė, Rama Harė Rama Rama, Rama Rama Harė Harė
 • Siūlyti Ghi žvakutę Viešpačiui Damodarai.
 • Dainuoti Damodaraštaką ir galvoti apie jos reikšmę.
 • Valgyti tik prasadą, taip pat Damodaros mėnesį palanku valgyti paprastesnį maistą.
 • Daugiau bendrauti su atsidavusiais.
 • Nekritikuoti Vaišnavų ir kitų žmonių.
 • Visada prisiminti Viešpatį.
 • Klausytis Šrimad Bhagavatam ir skaityti Bhagavad-Gitą, taip pat Upadešamritą.
 • Aukoti tyriems atsidavusiems.

Taip pat palanku kasdien skaityti Šikšaštaką ir galvoti apie jos prasmę; garbinti Tulasi: siūlyti žvakutę ir keturis kartus apeiti; laikytis celibato; atsisakyti mėgstamo maisto; nevalgyti grūdų, kuriuos gamino ne atsidavę, medaus, sezamo sėklų, aliejų, asafetidos, baklažanų; nekirpti plaukų ir nagų, nenaudoti kūno aliejų, nenaudoti skolintų daiktų.

 

DAR GALITE PRISIJUNGTI PRIE DAMODAROS PALYDOVŲ PROGRAMOS!
Kiekvieną Damodaros mėnesio dieną kviečiame aukoti po 1 eurą Viešpačiui Damodarai!

Damodaros mėnesio metu paaukoti pinigai, kaip ir visos kitos tarnystės, duoda kelis kartus didesnį dvasinį rezultatą, todėl, aukodami po eurą, jausitės taip, lyg aukotumėte šimtus eurų.

Norėdami sudalyvauti programoje, kreipkitės į bhaktin Dovilę telefonu 8 681 62803 arba tiesiog perveskite savo paaukojimą į šventyklos sąskaitą, nurodę, kad paaukojimas skirtas Damodaros Palydovų programai: 

Kauno m. Krišnos Sąmonės religinė bendruomenė,
į/k 192060114, Savanorių pr. 37, 44255 Kaunas
Bendroji sąskaita: Swedbank LT667300010002247619,
SWIFT (bic) kodas: HABALT22
Paskirtis: Damodaros palydovai