Pasisakymai


Man buvo malonu apsilankyti Tarptautinės Krišnos Sąmonės Bendrijos (ISKCON) šventykloje Kaune ir būti nuoširdžiai sutiktam bendrijos narių. Iš tikrųjų yra džiugu, jog ISKCONas ne tik suteikia galimybes mokytis Bhagavad-gitos pamokymų, bet taip pat kuria vienybę tarp visų dvasinių mokymų. Visiems jums linkiu geros sveikatos ir laimės.

Indijos Ambasadorius Lietuvai ir Lenkijai Čandra Mohanas Bhandaris (Candra Mohan Bhandari)


"Krišnos sąmonės judėjimas (ISKCON), be abejo, yra vienas labiausiai žinomų rytietiškos kilmės judėjimų Vakarų kultūroje. Turbūt daug kas matė spalvingas Krišnos garbintojų eisenas ir Vilniaus gatvėse. Krišnos sąmonės judėjimas išsiskiria iš kitų rytietiškų judėjimų tuo, kad kuria savitą subkultūrą krikščioniškos ar postkrikščioniškos kultūros areale. Taip yra pirmiausia dėl to, jog Krišnos sąmonės judėjimas, palyginti su kitais rytietiškos kilmės kultais, yra bene glaudžiausiai susijęs su autentiška religine tradicija.

Krišnos sąmonės judėjimas yra žinomas įvairiopa veikla, jį sudaro daugybė struktūrų - ašramai, mokyklos, šventyklos, institutai, žemės ūkio bendruomenės; jau daugelį metų vykdomas labdaringas projektas "Maistas,kad išgyventum" (Food for Life)".

Vienuolis pranciškonas Arūnas Peškaitis


"... Aš tyriau ISKCON'ą pastaruosius penkis metus ir parašiau šia tema keletą straipsnių ir knygų. Nesu ISKCON'o narys, o mano religinės pažiūros skiriasi nuo šios grupės pažiūrų. Moksliniu požiūriu ISKCON'o religijos autentiškumas neginčytinas. Nėra jokių požymių, kurie bylotų, kad ši bendrija būtų iš esmės nukrypusi nuo tradicinės Gaudija-vaišnavų religijos, kuriai ji priklauso. <...> Tai viena svarbiausių induizmo atšakų ir todėl niekas neturėtų sutrukdyti ISKCON'ui įgyti teisinį religinės organizacijos statusą".

Mikaelis Rofsteinas (Mikael Rothstein), filosofijos mokslų daktaras, Religijų Istorijos Institutas, Kopenhagos Universitetas, Danija


"ISKCON'as arba Harė Krišna judėjimas priklauso senąjam vaišnavų tikėjimui, kuris yra Induizmo dalis. Induizmas seniausia pasaulyje religija, kuri turi daugiau nei 1 mlrd. narių visame pasaulyje. Mes, vietiniai indai, dabar gyvenantys toli nuo savo tėvynės, esame labai dėkingi Krišnos atsidavusiems už tai, kad jie yra čia ir atlieka savo religines pareigas taip autentiškai bei pareigingai, kaip , kad mūsų šventikai Indijoje atlieka nuo neatmenamų laikų..."

Ciuricho Indų draugija  '